Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
محصولات مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

آنزیمهای نسل جدید

این روزها نقش PCR و مشتقات آن همچون real time PCR و qPCR بیش از پیش پررنگ و ضروری به نظر میرسد. در دنیای کنونی محصولات PCR با حجم انبوهی مورد استفاده محققان و دانشمندان در علوم مختلف که به نوعی با سلول و ملکول سر و کار دارند استفاده میشود. در واقع پس از استخراج منابع ژنتیک جاندار میتوان گفت که بدون انجام آنالیزهای ملکولی-ژنتیکی هیچ تحقیق عمیق و قابل بحث صورت نگرفته چرا که منابع ژنتیک چه درون و چه بیرون از سلول عملا" فاقد ارزش تحقیقاتی هستند مگر اینکه این منابع ارزشمند حیاطی که رمز حیاط را با خود یدک میکشند به نوعی رمز گشایی و راز چیستی خود را با کمک علوم ژنتیکی عنوان نمایند. وجود آنزیمهای آنالیز کننده نقش بسیار اساسی را باز خوانی این کدها بازی میکنند. از جمله این آنزیمها میتوان به انواع DNA پلی مرازها اشاره کرد. در واقع یک DNA پلی مرازساده میتواند نقش مهمی را در توالی سازی و یا تکثیر قطعه ای از DNA جاندار را ایفا کند اما تنوعات موجود در این DNA پلی مراز میتواند کیفیت کار, نتیجه, زمان و هزینه را تغییر دهد. شرکتهای بسیار زیادی در دنیا تحقیقات متنوعی را بر روی کارکرد DNA پلی مرازهای مختلف از باکتریها, مخمرها, و بطور کلی پروکاریوتها و یوکاریوتها آغاز کردند و تغییرات مختلف ژنتیکی از لحاظ موتاسیون ومهندسی ژنتیک را در مورد این آزمونها انجام داده اند که حاصل آن معرفی DNA پلی مراز Hot strat,HiFi, Robust, Probe fast, 2G fast PCR, multiplex PCR, Long range PCR, syber green qPCR, Blood PCR اشاره کرد که تکنولوژی بسیار گرانقدر و با ارزشی را برای برخی از شرکتها مثل شرکت آمریکایی کاپه بیوسیستم (kappa biosystem) به ارمغان آورده است. این کشفیات نه تنها ارزش تحقیقی داشته بلکه سبب گردش چرخ صنعت وکار آفرینی نیز شده است. وجود آنزیمهای تراریخته A-family و نسل 2 (2G) سبب تحولات عمیقی در حوزه بیوتکنولوژی ومهندسی ژنتیک شده است. با بررسی خصوصیات این نوع آنزیمها میتوان متوجه شد که ضمن صرفه جویی در هزینه های جاری, محقق توانسته در مدت زمان بسیار کم حجم بالایی از نتایج را فراهم و مورد ارزیابی قرار دهد. همچنین تلاشهای انجام شده توسط دانشمندان برای گرفتن نتیجه از منابع محدود ژنتیکی نیز دیگر معضلات بوده که به کمک این آنزیمها حل و فصل شده است. تکرار پذیری بالا نتایج و افزایش امید در تحقیقات افزایش کیفیت تحقیق نیز ازدیگر دست آوردهای این نوع آنزیمها بوده است. 
 • اگر از اختلال خواب رنج ميبريد از مصرف تنقلات بويژه تخمه ، چيپس و آجيل در هنگام شب بپرهيزيد
 • همواره نشاط خود را حفظ كنيد به ياد داشته باشيد افراد با روحيه كمتر به بيماريها دچار مي شوند و بهتر از سايرين از عهده مقابله با مشكلات زندگي بر مي آيند
 • خوردن زيتون باعث كاهش فشارخون مي‌شود. زيتون علاوه بر اينكه مصرف زيادي در تغذيه دارد ده‌ها خاصيت درماني هم دارد. زيتون داراي اثرنرم‌كنندگي، ملين، صفرا بر است. اين ماده سنگهاي صفراوي را دفع و يبوست‌هاي مزمن را درمان مي‌كند. زيتون همچنين قولنج‌ هاي ناشي از ورم كليه را درمان مي كند و باعث تسكين درد و سوزش سوختگي‌ها، درمان آفتاب‌زدگي و سرمازدگي و گزش حشرات مي‌شود. لازم به ذكر است اين ماده در التيام زخم و جراحات و رفع سوزش و درد اثر دارد و خارش چشم و اشك ريزش را رفع مي‌كند.
 • مصرف روزانه ۵۰۰ mg يا بيشتر از ويتامين C باعث كاهش مدت سرماخوردگي افراد شده و مصرف غذا و نوشيدني‌هاي حاوي اين ويتامين به افراد توصيه مي‌شود. همچنين مصرف آب مخصوصا آب گرم، سبزيجات و ميوه‌هاي تازه و سوپ جو در درمان سرماخوردگي و كاهش زمان ابتلا به اين بيماري مؤثر است. ويروسهاي فراواني باعث سرماخوردگي مي‌شوند و جلوگيري از ابتلا به اين بيماري كار سختي است اما با رژيم غذايي خوب در كاهش زمان سرماخوردگي مي‌تواند اثرگذار باشد.
 • هرگز سیگار نکشید و اگر میکشید ، نیمه آخر آن را هیچ وجه نکشید.
 • در حمام هیچگاه مستقیما زیر دوش آب گرم نفس نکشید. کلر یک قاتل تدریجی است.
 • هنگام شارژ موبایل ابتدا شارژر را به گوشی وصل کنید و سپس آن را به برق وصل کنید. بهتر است موبایل خاموش باشد.
 • چای بیشتر از یک روز مانده را اصلا ننوشید.
 • هنگام روشن کردن کولر اتومبیل خود ابتدا به مدت حداقل 5 دقیقه پنجره ها را باز بگذارید و در پمپ بنزینها کولر را خاموش نمایید.
 • غذای خود را بیشتر از یکبار در مایکروفر گرم نکنید و بعد از آن درصورت عدم استفاده دور بریزید.
 • هنگام غذا بین هرلقمه حداقل 1 دقیقه فاصله بگذارید و دو ساعت قبل و بعد از غذا و هنگام آن نوشیدنی ننوشید.
 • هنگام حرکت اتومبیل، پنجره ها را تماما باز نکنید تا هوا بصورت باد وارد مجاری تنفسی نگردد.
 • لوازم آرایشی را بیشتر از 5 ساعت برروی پوست خود باقی نگذارید. سلولهای پوستی نیاز به تعرق و تنفس دارند. درمنزل نیز تا حد امکان از لباسهای گشاد ، راحت و باز استفاده نمایید.
 • موهای خود را بیش از یکبار در شبانه روز شانه نکنید.مراقب ورود شوره سر (حتی بصورت نامرئی) به چشمها و مجرای تنفسی خود باشید.
 • هنگام دویدن و راه رفتن سر خود را بالا نگهدارید. هنگام نشستن و خوابیدن برعکس سر خود را پایین نگهدارید.
 • توجه بیش از حد به وزن، سودمند نیست. بدن انسان قادر است بصورت خودکار میزان ورودی، جذب و میزان دفع را تنظیم نماید و اشتهای طبیعی نیز متناسب با آن میباشد. هرچه قدر دوست دارید بخورید.
 • اگر نیاز مالی ندارید، لازم نیست روزی 8 ساعت کار کنید. بهترین تعداد ساعات کاری بین 5 الی 6 ساعت میباشد.
 • هرگز پشت مانیتور (های قدیمی) که روشن هستند قرار نگیرید. ضرر آنها از خیلی از دستگاههای عکسبرداری بیشتر است.
 • ورزش و تحرک در ابتدای صبح نه تنها سودمند نیست بلکه خطرناک نیز هست. سعی کنید آن را در حداقل 3 ساعت بعد از بیداری و یا عصر انجام دهید.
 • توجه بیش از حد به امور سیاسی، ورزشی و اقتصادی برای سلامت روان مضر بوده و در دراز مدت به علت عدم امکان تسلط بر کنترل آنها، باعث اختلالات روانی میگردد.
 • معجزه جواهر آلات برای خانمها را فراموش نکنید. حتی اگر صرفا به دیدن آنها باشد.
 • هیچگاه به پهلو نخوابید. سعی کنید در جهت عمود بر محور مغناطیسی زمین بخوابید.

سایت های مرتبط

.


ما را دنبال کنید

FB YouTube

اطلاعات تماس

آدرس: اصفهان, خیابان بزرگمهر, ابتدای خیابان 22 بهمن, ساختمان نورباران طبقه اول, واحد 1

همراه:00989336700380 ، 00989336700390

تلفن: 03132673139

تلفاکس:00983132673139

ایمیل:

info@dnarna.org

sales@dnarna.org

advise@dnarna.org

کانال تلگرام: telegram.me/RNAbiotec

LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help