Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
روش استخراج DNA به کمک کیت ایرایزول مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

روشهای آزمایشگاهی استخراج DNA

روش کار بافر استخراجMax DNA

این بافر بصورتی طراحی شده که براحتی بتوان محتوای ژنتیکی بافت جدا شده از موجود زنده را بصورت DNA  جدا سازی کرد

مزایا:

v      آسان و سریع در مدت زمان 25 دقیقه

v      مطمئن و بی خطر , در ترکیب مواد سازنده این بافر بر عکس همه محلولهای استخراج DNA هیچ ماده مضر و سمی بکار برده نشده است

v      بدون استفاده از ازت مایع و یا هود قابل استفاده است

v      برای استخراج DNA  از هر بافتی که بصورت تازه از موجود زنده جدا شده قابل استفاده است

v      درجۀ تخليص بالا:  A260/A280>1.8

مراحل کار:

 1. میزان 100-50 میلی گرم از بافت تازه جدا شده از موجود زنده در اینجا برگ گیاه را در حاون استریل بخوبی به همراه 800-1000 میکرو لیتر از بافر ,سائیده بصورتی که محلولی همگن بوجود بیاید

تبصره: چنانچه از خون و یا سلولهای حیوانی  و يا سلولهاي باکتري استفاده میشود جهت انجام کار به شرح بالا از رسوب 10 میلی لیتر نمونه خون و یا سلول و يا کشت شبانه باکتري استفاده شود و در صورت استفاده کمتر از 10 میلی لیتر نسبت بافر کاهش میابد.

 1. 200 میکرولیتر کلروفورم به مجموعه اضافه و به صورت بالا و پایین به شدت تکان داده داده میشود مدت زمان تکان دادن 15-10 ثانیه براورد میشود. سپس محلول همگن در محیط به مدت 10 دقیقه انکوبیت میشود
 2. تیوپ حاوی مواد و کلروفورم را در داخل سانتریفیوژ قرار داده و در سرعت rpm12000 بمدت 10 دقیقه سانتریفیوژ میشود. پس از اتمام این مرحله دو فاز بصورت مشخص قابل مشاهده است که فاز شفاف رویی که حاوی DNAاست جدا شده و به داخل تیوپ دیگر منتقل و 800 میکرولیتر اتانوا 100% سرد به آن اضافه و بمدت 8 دقیقه در دمای اتاق انکوبیت میشود .
 3. در پایان تیوپ شبیه مرحله قبل سانتریفیوژ میشود. در این مرحله گاها لکه های بی رنگ و یا مایل به سفید در بدنه ویا کف تیوپ مشاهده میشود. میتوان سانتریفیوژ را با اضافه کردن اتانول 80% جهت شستشو تکرار و یا پس از خارج کردن اتانول و خشک کردن محتوای داخل تیوپ ( در این مرحله از روش air-dry استفاده میشود (50 میکرولیتر آب دوبار تقطیر به آن اضافه کرد و با پیپت DNA داخل تیوپ را حل کرد. جهت تست غلظت DNA میتوان 5 میکرولیتر آن را بر روی ژل الکتروفورز کرد.

 

 
 • اگر از اختلال خواب رنج ميبريد از مصرف تنقلات بويژه تخمه ، چيپس و آجيل در هنگام شب بپرهيزيد
 • همواره نشاط خود را حفظ كنيد به ياد داشته باشيد افراد با روحيه كمتر به بيماريها دچار مي شوند و بهتر از سايرين از عهده مقابله با مشكلات زندگي بر مي آيند
 • خوردن زيتون باعث كاهش فشارخون مي‌شود. زيتون علاوه بر اينكه مصرف زيادي در تغذيه دارد ده‌ها خاصيت درماني هم دارد. زيتون داراي اثرنرم‌كنندگي، ملين، صفرا بر است. اين ماده سنگهاي صفراوي را دفع و يبوست‌هاي مزمن را درمان مي‌كند. زيتون همچنين قولنج‌ هاي ناشي از ورم كليه را درمان مي كند و باعث تسكين درد و سوزش سوختگي‌ها، درمان آفتاب‌زدگي و سرمازدگي و گزش حشرات مي‌شود. لازم به ذكر است اين ماده در التيام زخم و جراحات و رفع سوزش و درد اثر دارد و خارش چشم و اشك ريزش را رفع مي‌كند.
 • مصرف روزانه ۵۰۰ mg يا بيشتر از ويتامين C باعث كاهش مدت سرماخوردگي افراد شده و مصرف غذا و نوشيدني‌هاي حاوي اين ويتامين به افراد توصيه مي‌شود. همچنين مصرف آب مخصوصا آب گرم، سبزيجات و ميوه‌هاي تازه و سوپ جو در درمان سرماخوردگي و كاهش زمان ابتلا به اين بيماري مؤثر است. ويروسهاي فراواني باعث سرماخوردگي مي‌شوند و جلوگيري از ابتلا به اين بيماري كار سختي است اما با رژيم غذايي خوب در كاهش زمان سرماخوردگي مي‌تواند اثرگذار باشد.
 • هرگز سیگار نکشید و اگر میکشید ، نیمه آخر آن را هیچ وجه نکشید.
 • در حمام هیچگاه مستقیما زیر دوش آب گرم نفس نکشید. کلر یک قاتل تدریجی است.
 • هنگام شارژ موبایل ابتدا شارژر را به گوشی وصل کنید و سپس آن را به برق وصل کنید. بهتر است موبایل خاموش باشد.
 • چای بیشتر از یک روز مانده را اصلا ننوشید.
 • هنگام روشن کردن کولر اتومبیل خود ابتدا به مدت حداقل 5 دقیقه پنجره ها را باز بگذارید و در پمپ بنزینها کولر را خاموش نمایید.
 • غذای خود را بیشتر از یکبار در مایکروفر گرم نکنید و بعد از آن درصورت عدم استفاده دور بریزید.
 • هنگام غذا بین هرلقمه حداقل 1 دقیقه فاصله بگذارید و دو ساعت قبل و بعد از غذا و هنگام آن نوشیدنی ننوشید.
 • هنگام حرکت اتومبیل، پنجره ها را تماما باز نکنید تا هوا بصورت باد وارد مجاری تنفسی نگردد.
 • لوازم آرایشی را بیشتر از 5 ساعت برروی پوست خود باقی نگذارید. سلولهای پوستی نیاز به تعرق و تنفس دارند. درمنزل نیز تا حد امکان از لباسهای گشاد ، راحت و باز استفاده نمایید.
 • موهای خود را بیش از یکبار در شبانه روز شانه نکنید.مراقب ورود شوره سر (حتی بصورت نامرئی) به چشمها و مجرای تنفسی خود باشید.
 • هنگام دویدن و راه رفتن سر خود را بالا نگهدارید. هنگام نشستن و خوابیدن برعکس سر خود را پایین نگهدارید.
 • توجه بیش از حد به وزن، سودمند نیست. بدن انسان قادر است بصورت خودکار میزان ورودی، جذب و میزان دفع را تنظیم نماید و اشتهای طبیعی نیز متناسب با آن میباشد. هرچه قدر دوست دارید بخورید.
 • اگر نیاز مالی ندارید، لازم نیست روزی 8 ساعت کار کنید. بهترین تعداد ساعات کاری بین 5 الی 6 ساعت میباشد.
 • هرگز پشت مانیتور (های قدیمی) که روشن هستند قرار نگیرید. ضرر آنها از خیلی از دستگاههای عکسبرداری بیشتر است.
 • ورزش و تحرک در ابتدای صبح نه تنها سودمند نیست بلکه خطرناک نیز هست. سعی کنید آن را در حداقل 3 ساعت بعد از بیداری و یا عصر انجام دهید.
 • توجه بیش از حد به امور سیاسی، ورزشی و اقتصادی برای سلامت روان مضر بوده و در دراز مدت به علت عدم امکان تسلط بر کنترل آنها، باعث اختلالات روانی میگردد.
 • معجزه جواهر آلات برای خانمها را فراموش نکنید. حتی اگر صرفا به دیدن آنها باشد.
 • هیچگاه به پهلو نخوابید. سعی کنید در جهت عمود بر محور مغناطیسی زمین بخوابید.

سایت های مرتبط

.


ما را دنبال کنید

FB YouTube

اطلاعات تماس

آدرس: اصفهان, خیابان بزرگمهر, ابتدای خیابان 22 بهمن, ساختمان نورباران طبقه اول, واحد 1

همراه:00989336700380 ، 00989336700390

تلفن: 03132673139

تلفاکس:00983132673139

ایمیل:

info@dnarna.org

sales@dnarna.org

advise@dnarna.org

کانال تلگرام: telegram.me/RNAbiotec

LiveZilla Live Chat Software
LiveZilla Live Help